На головну Рос

Шкiльнi новини

23 січня 2020 року

У ПОЛІ ЗОРУ – СТАН МЕТОДИЧНОЇ РОБОТИ


На січневій педагогічній нараді проаналізовано стан методичної роботи, яка проводилась у Дитячій школі мистецтв  №6 у першому півріччі  2019-2020 навчального року.

 

Робота методичної ради націлена на якісну організацію навчально-виховної та методичної роботи, забезпечення оптимальних умов для підвищення кваліфікації педагогічних робітників, удосконалення їх професійної підготовки та майстерності, росту творчого потенціалу і становить важливий напрямок діяльності школи.

Голова методичної ради – директор ДШМ №6 Сальникова В.О. , заступник голови ради - Боганча М. О., до її складу входять викладачі першої категорії, вищої категорії, старші викладачі та викладач-методист.

Спрямування методичної робота, яка проводиться впродовж навчального року на відділах та відділеннях школи - підвищення кваліфікації, професійної майстерності педагогів, розвиток творчого потенціалу, а також досягнення позитивних результатів освітнього процесу.

У доповіді Марини Олександрівни Боганчі зазначалось, що у першому півріччі 2019-2020 н.р.проводились засідання методичної ради, було заслухано 25 методичних доповідей. Постійними формами методичної роботи є відкриті уроки (впродовж звітного періоду їх проведено 19). Широко практикується відвідування викладачами школи семінарських занять і майстер-класів провідних фахівців  сфери культури на базі обласного навчально - методичного центру (49 педагогів відвідали 9 семінарських занять та 8 майстер-класів).  
 

Крім того, у 2019 році курси підвищення кваліфікації пройшли 3 педагога, 3 педагога підтвердили і підвищили педагогічну кваліфікацію за результатами атестації 2019 року. Почесне звання «Заслужений діяч мистецтв України» має один викладач, членом Національної спілки художників України є один викладач. Педагогічні звання «педагог-методист» має один викладач, «старший педагог» - два викладачі.

На педагогічній нараді були озвучена низка рекомендацій щодо подальшого вдосконалення методичної роботи, зокрема:

  • відділам та відділенням рекомендовано зробити акцент на створення міжпредметних зв’язків за основною методичною темою.
  • більш ретельно і конкретно проводити роботу з узагальнення та втілення у практику цікавого досвіду колег;
  • забезпечення активної участі викладачів у методичних заходах.

Узагальнюючи аналіз, доповідач зазначила, що у ДШМ №6 створена і діє система, яка сприяє вдосконаленню педагогічної майстерності та підвищенню методичного рівні компетенції викладачів та наголосила на тому, що участь у методичній роботі має бути професійним обов’язком кожного педагогічного працівника.