На головну Рос

Вокальний вiддiл





Спів є одним з прадавніх  видів музичного самовираження людини. Йде час, одне покоління змінює інше, а  потреба в цьому шанованому багатьма виді мистецтва залишається незмінною. Вокальне мистецтво - це виконання музики голосом, мистецтво передавати виразними засобами співочого голосу змісту музичного твору.

 

Фахівці стверджують, що у наш час навчання вокалу досить затребуване. При цьому ніхто не приховує, що для набуття правильних професійних навичок вимагає багато часу і зусиль. Тому чим раніше дитина має змогу залучитися до музичної культури, тим більше у неї шансів на досягнення успіху.

 

Учні вокального відділу, як і усіх інших відділів музичного відділення, у ході навчання в  ДШМ №6 здобувають комплексну естетичну освіту. Для шестирічних дітей ("0" клас) програма передбачає індивідуальні заняття по вокалу (академічному, естрадному), загальний музичний інструмент, а також групові заняття по сольфеджіо, колективне музиціювання (хор, шумовий оркестр). Для першокласників до вже перерахованих предметів додаються такі предмети, як основи сценічної майстерності та історія мистецтва (цей предмет вивчається дітьми, що досягли 10-річного віку).

 

На педагогів вокального відділу покладається непроста місія - розпізнати і розвинути природний дар дитини подібно до того, як ювелір надає прекрасне ограновування коштовному каменю. У своїй практичній роботі вони націлені на виховання у дітей любові до музики, розвиток їх творчої фантазії, формування естетичного смаку, образного мислення, підвищення їх загальної культури, опанування різноманітних прийомів виконавської майстерності.

 

Будучи професіоналами своєї справи, педагоги роблять наголос на дбайливе ставлення до дитячого голосу, правильний розвиток вокальних даних, ретельно підбираючи репертуар з урахуванням діапазону і можливості голосового апарату учнів. А це дозволяє прищепити учням правильне уявлення про звукодобування, позбавити їх від можливих проблем, мати здоровий співочий апарат.

 

Вихованці відділення із задоволенням співають музику Бетховена, Моцарта, Шумана, Баха, Генделя, Чайковського, Римського-Корсакова та інших видатних композиторів. Розвиваючись на основі класичної вокальної школи - академічному вокалі - досягати головної якості співецького голосу - кантилени, бельканто - прекрасного співу.

 

"Не уміти співати так само соромно, як не уміти читати", - стверджували мудреці багато віків назад. Поспішітье опанувати мистецтво співу. Вашими наставниками готові стати педагоги вокального відділу, що мають грунтовні знання і достатній досвід.