На главную Укр

Шкiльнi новини

19 лютого 2024 года

ВИКЛАДАЧІ ТЕАТРАЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН МИСТЕЦЬКИХ ШКІЛ ОЗНАЙОМИЛИСЯ З ІННОВАЦІЯМИ ТЕАТРАЛІВ ДШМ №6



 

Лютневе засідання секції театральних дисциплін мистецьких шкіл, нещодавно проведене ОНМЦПК, надало можливість його учасникам познайомитися з творчим доробком викладачів театрального відділення Дитячої школи мистецтв №6. Було презентовано інноваційні форми роботи, які вони започаткували в умовах переходу на дистанційне навчання. Модератор заходу – Вікторія Кущевська, методист Центру.


Як зазначив завідувач театрального відділення школи, кандидат мистецтвознавства Роман Набоков, творча команда у складі викладачів, учнів, батьків, адміністрації закладу в складних умовах сьогодення обрали шлях пошуку та впровадження сучасних креативних способів реалізації навчального процесу задля підвищення якості дистанційної освіти та покращення результатів освітньої діяльності.

Основні акценти було перенесено на індивідуальну роботу з учнями з використанням інформаційних технологій. Родзинкою процесу стало використання елементів роботи у кіно- та телемистецтві з метою створення невеликих вистав з застосуванням аудіовізуальних засобів. Учні відділення активно долучаються до постійної комунікації з викладачами на онлайн-уроках, консультаціях, отримують завдання для самостійної роботи (проведення фото- та відеозйомки, репортажів, створення анімації, медіа-презентацій, відеороликів для соцмереж тощо).

У ході цієї роботи були ініційовані декілька проєктів. Найцікавішим і захопливим стало створення аудіовізуального твору на основі художніх фільмів. Тож усі деталі цієї інновації від задуму до просування і були детально доведені викладачами ДШМ №6 до широкого загалу колег по цеху з мистецьких шкіл м. Харкова та Харківської області на онлайн-вебінарі.

Драматургиня, режисерка, викладачка сценічної мови та майстерності актора Інна Янушевич наголосила, що ідея долучити учнів до зйомок у фрагментах відомих фільмів та зробити їх партнерами відомих акторів була відповіддю на запит самих учнів, їх бажання демонструвати свою творчість глядачам. А далі розпочалися пошуки інструментів, які допомогли реалізувати цей задум.  
 
Приємно, що батьки також не залишалися осторонь. Про свій досвід співпраці з сином у виконанні творчих завдань на вебінарі розповіла Алла Ачасова.

Особливості відеозйомки, використання світла та деякі технічні аспекти роботи над відео твором були предметом виступу викладачки I категорії, акторки, режисерки Катерини Келліної.

 
Викладач театрального відділення, заслужений діяч мистецтв України, викладач-методист, артист розмовного жанру Михайло Крамаренко поділився досвідом озвучування аудіовізуального твору.
 
Про завершальний етап роботи зі створеними проєктами, а саме їх просування глядацькій аудиторії з використанням соціальних мереж на прикладі шкільних вебресурсів проінформувала організатор культмасових і культурно-інформаційних заходів, магістр сценічного мистецтва Анастасія Осінцева
 
Підготовлені фахівцями школи доповіді, презентації, добірки ілюстративного відеоконтекту, а найперше самі інноваційні форми роботи, запроваджені театралами ДШМ №6, позитивно оцінили організатори та учасники методичного заходу, про що свідчили схвальні відгуки та щира подяка за обмін досвідом.

Директор ОНМЦПК Тамара Самоварова
запропонувала поширити змістовні напрацювання педагогів школи в інших навчальних закладах шляхом створення і затвердження авторської програми з викладання сценічної мови та майстерності актора з урахуванням  інноваційних підходів, що були представлені.

А творча команда театралів ставить перед собою нові завдання й продовжує пошуки та апробацію не менш креативних ідей. «Тож далі буде…», - запевняють вони.   

Відеоматеріали: https://youtu.be/nh5CXW-B4zI

На знімках: учасники та доповідачі методичного заходу