На главную Укр

Шкiльнi новини

19 лютого 2016 года

Педагоги вокального та хорового відділів взяли участь у відкритому обласному семінарі


Більше 60 викладачів хору та сольного академічного і естрадного співу зі шкіл естетичного виховання Слобожанщини зібралися на семінар, що проходив на базі Харківської міської школи мистецтв для підлітків та дорослих. Педагоги двох відділів нашої школи також були серед його учасників.

 

Найактуальніші питання, включені до порядку денного, авторитетні доповідачі, добре відомі як справжні майстри своєї справи, особлива атмосфера, що поєднувала зацікавленість та творче піднесення, – саме так можна охарактеризувати цей насичений подіями, враженнями та відкриттями день.

 

Спілкування розпочалося з і знайомства з досвідом роботи підготовчого відділення Чугуївської дитячої музичної школи. Про роботу з учнями молодшої групи підготовчого відділення школи вела розмову викладач Юлія Клименко. Шестеро дівчаток 4-5-ти років разом зі своїм викладачем переконливо показали, що ранній творчий розвиток дітей дає чудові результати, якщо за цю важливу справу беруться кваліфіковані фахівці.

 

Відкритий урок, проведений для учасників семінару, дав змогу продемонструвати низку ефективних прийомів, що використовує викладач у своїй практиці. Беззвучні вправи для зняття «зажимів», оздоровча гімнастика, елементи масажу й самомасажу, дихальні вправи та вправи на артикуляцію, — усе це впевнено з задоволенням виконувалось дітьми.

 

Не менш цікавою, за оцінками викладачів, був детальний розгляд такого важливого для кожного викладача питання, як розвиток вокальних здібностей учнів підліткового віку (13­16 років) та класифікація їх голосів. Повідомлення на цю тему зробила викладач Харківської школи мистецтв для підлітків і дорослих Олена Донченко.

 

У розмові була приділена увага питанню, що широко дискутується – роботі з учнями в період мутації голосу. «Займатися треба, але, виходячи з досвіду викладача, його інтуїції та особливостей кожної дитини індивідуально визначати вокальне навантаження, — таку позицію займає Олена Павлівна. – Використовувати цей час для загального музичного та культурного розвитку учня, приділяючи увагу музичній літературі, роботі по вивченню текстів творів тощо. Контроль лікаря-фоніатра також має бути необхідністю для даного вікового періоду».

 

Завершила програму відкритого семінару доповідь викладача Харківського училища культури Сергія Сватковського про специфіку поєднання особливостей естрадного та народного співу.

 

За оцінкою педагогів школи, атмосфера цього методичного заходу справила на них приємне враження, вони збагатилися досвідом своїх коле, почерпнули багато нових знань.

 

За матеріалами сайту ОНМЦ ПК

Оставьте комментарий!

Ваш комментарий будет опубликован после проверки.

(обов’язково)